Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü dolayısıyla İlçemizde de anma töreni düzenlendi.

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümü nedeniyle Hükümet Konağı bahçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk konulma programı gerçekleştirildi.

Programa Kaymakamımız Sayın Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Askerlik Şube Başkanı Murat Demir, Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşların başkanları, daire amirleri, programa ev sahipliği yapan Osmancık Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Okul Müdürü Mehmet Ali Hızarbaş, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Osmancık Kaymakamlığı adına Osmancık Kaymakam Hakan Alkan, Garnizon Komutanlığı adına Askerlik Şube Başkanı Murat Demir, Osmancık Belediyesi adına da Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Her yıl farklı bir okulun düzenlediği 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Anma Programı bu yıl Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Okulu tarafından düzenlendi.
Orgeneral Ahmet Çörekçi Yatılı Bölge Okulu tarafından hazırlanan programda Atatürk ile ilgili bilgiler verildi. Saat 09.05’te ise siren sesleri eşliğinde iki dakikalık saygı duruşuna geçildi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Hükümet Konağın bahçesindeki çelenk sunma töreni burada son buldu.

Daha sonra Osmancık Belediye Kültür salonuna geçilerek 10 Kasın programın ikinci aşamasına gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Duran Kurt yaptı.