KAYMAKAM V. FİKRET ZAMAN
ÖZGEÇMİŞİ

 1968 yılında Kars’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kars’da tamamladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Ordu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Gülyalı(Ordu), İyidere(Rize) ve Uluborlu(Isparta) İlçelerinde Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. 1994 yılında Salisbury’de (İngiltere) eğitim ve mesleki incelemelerde bulundu. İnhisar(Bilecik), Çağlayancerit (Kahramanmaraş) ve Keçiborlu(Isparta)  Kaymakamlıklarından sonra 2003’de Bingöl Vali Yardımcısı olarak atandı. Akabinde Trabzon’un Tonya ve Vakfıkebir ilçelerinde Kaymakamlık görevinde bulundu.
 
2010 yılında Aksaray Vali Yardımcılığı görevine atandı. Mesleki yaşamı boyunca İçişleri Bakanlığı ve diğer Bakanlıkların düzenlediği birçok kurs ve seminerlere katıldı. Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. 

Halen Çorum Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili olarak görev yapan Fikret ZAMAN; İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.