Her yıl 06-14 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde açılış töreni Emniyet Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi.
 
Açılış törenine Sayın Kaymakamımız Fikret Zaman, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Kıdemli Çavuş Abdullah Sözen, Belediye Başkanı Hamza Karataş, İlçe Emniyet Müdürü Adem Yüce, Karayolları 71. Şube Şefi Ayhan Kırçıloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı İrfan Kıymaz, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Eskiadam, İl Genel Meclisi üyeleri, Şube Başkanları, siyasi parti temsilcileri, Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Bilal Karatağ, Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Şahiner, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bayram Çalışkan, okul müdürleri, emniyet mensupları ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Daha sonra Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Yılın sürücüleri ve trafik görevlileri ile eğitime verdikleri destekler için ilçede faaliyet gösteren sürücü kurslarına da teşekkür plaketleri takdim edildi. Programda son olarak Emniyet Müdürlüğü bahçesinde katılımcılara çeşitli ikramlar yapıldı.