İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son kararnameyle Mülkiye Müfettişliğine atanan İlçe Kaymakamımız Sayın Selçuk Aslan için Asya Tesislerinde veda yemeği düzenlendi.

Yemeğe İskilip Kaymakamı ve Osmancık Kaymakam Vekili Bahadır Güneş´te katıldı.

Yemekte konuşan Kaymakam Güneş, “Meslektaşım Selçuk Aslan Bakanlığımızın takdiri ile bir üst mevki olan Mülkiye Müfettişliğine atanmıştır. Görev aldığı yerlerde daima başarılı çalışmalara imza atarak iz bırakan olmuştur. Ben kendisine Osmancık halkı adına kısa da olsa yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

İlçe Kaymakamız Sayın Selçuk Aslan ise yaptığı teşekkür konuşmasında, “15 Aralık 2016 tarihinde Osmancık´taki görevime başladım. Geldiğimde gerçekten Osmancık´ın sıcakkanlı insanları ile karşılaştım.

Yaklaşık 3 ay boyunca tüm köylere ulaşmaya çalıştım. Birçok insanı tanıdım. Türkiye´nin gündemi yoğun olduğundan bana Fırat Kalkanı Harekatı sırasında o bölgede yaşayan insanların hayatının normalleşmesi ve güvenliğinin sağlanması gerekiyordu. Bu noktada İnsani Yardım Koordinatörlüğü görevi şahsıma tebliğ edildi.
Devlet anlayışımızda görev tebliğ edilir ve bir mülki amir bunu sorgulamaz ve gider görevini yapar.

Üç ay diye başladığım görevde 11 ay kaldım. Tekrar ihtiyaç olduğu takdirde her zaman göreve hazırım. Görevde olduğum dönemde bir izinde geldiğimde Çorum Valiliğine gitmem gerekmişti. Eski Kastamonu Valimiz ile Valilik Özel Kaleminde karşılaştığımızda beni takım elbiseli olarak görünce ‘esnaf mısınız?’ diye sordu.
‘Hayır, Valim ben kaymakamım’ dedim. Kendisine Fırat Kalkanı bölgesinde geçici görevde olduğumu ve izinde olduğumu söyledim. O sırada valimizin makamına girecekken bana baktı ve sen orada ne iş yapıyorsun diye sordu ve yaptığım işi özetlemek adına ‘Sayın Valim orada devlet kuruyoruz´ dedim. Devlet denilince akıllara siyasal devlet gelmesin. Biz oradaki savaş mağduru inanların hayatlarını idame ettirebilmeleri için gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılamak için görev yaptık. 11 aylık görev süremin 10 ayı psikolojimizi ileri derecede zorladı. Çünkü gazilerimiz ve şehitlerimiz vardı bölgede. Sınırlarımızda ve ülkemiz içerisinde görev yaparken hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Osmancık´ta uzun süre çalışmak isterdim. Burası gerçekten yüreği güzel insanlarla dolu. Yönetim anlayışında insanların yüreğine giremezsek yol almayız. Bundan önceki tüm görev yaptığım ilçelerde bu anlayışla hareket ettim. Her hanenin kardeşi ve evladı olan bir mülki amir profili çizmeye çalıştım. 3 ayda çok farklı insanlarla tanıştım. İnsanların ummadığı yerde karşılarına çıkarak hasbihal ettik. Bunun etkisi olmuş ki veda yemeğimize bu kadar insan salonu doldurmuş. Osmancık´ta bedeni emeğim 3 ay gibi kısa bir zaman oldu ama fikri emeğimi hiçbir zaman esirgemedim.

Suriye´de görev yaptığım süre içerisinden de Osmancık´a bazı katkılar sağlamaya çalıştım. Ülkemizin içinde bulunduğu Zeytin Dalı Harekatında rabbim ordumuzu muzaffer eylesin diyor ve sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kaymakam Aslan´a plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Veda yemeği hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.