Bayramlaşma programı Asri mezarlıkta bulunan şehitlik ziyareti ile başladı. Vali Yardımcısı Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hamza Karataş, Jandarma Komutanı Yüzbaşı İrfan Kıymaz, Emniyet Müdürü Adem Yüce, Siyasi Parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Osmancık Müftüsü Süleyman Çoban, daire ve kurum müdürlerinin katıldığı ziyarette Osmancık Müftüsü Süleyman Çoban ve Ayhan Yılmaz Eravcı tarafından Kuranı Kerim okunarak şehitler için dua edildi.
 
Şehitlik ziyaretinin ardından Öğretmen Evinde kamu görevlileri ve vatandaşlarla bayramlaşma programı düzenlendi. Kaymakam Vekili Fikret Zaman kamu görevlilerinin ve vatandaşların bayramını kutladı. Zaman, “Ramazan Bayramı dolayısıyla burada düzenlediğimiz bayramlaşma törenine hepiniz hoş geldiniz. Ailenizle, akrabalarınızla, dostlarınızla mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirmenizi diliyorum. Bayramlarımız birlik ve beraberlik açısından dost ve akrabaların görüşmesi açısından son derece anlamlı ve dinimizin de en güzel iki gününden birisidir. Allah ülkemize milletimize her günü bayram yaşatsın, milletimiz birlik ve beraberlik içinde nice nice bayramlar yaşasın. Sizlere de ailenizle birlikte güzel bayramlar diliyorum” dedi.
 
Öğretmen Evindeki bayramlaşma töreninin ardından Devlet Hastanesine geçen Vali Yardımcısı Osmancık Kaymakam Vekili Fikret ZAMAN ,burada, hastane personeli ile bayramlaştıktan sonra yatan hastalara da geçmiş olsun dileklerini ileterek bayramlarını kutladı.
 
Hastahane ziyaretinin ardından Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN ve Şehit Astsubay Mustafa AYNA’ın ailelerini ziyaret etti.