19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı’nın 98.Yılı İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlamalar kapsamında ilk tören Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan programa Kaymakamımız Sayın Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hamza Karataş, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Osmancık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz yaptı. 

Hükümet Konağı bahçesinde yapılan törenin ardından hükümet konağı önünde başlayan gençlik yürüyüşü bu yıl ilk defa tarihi Kandiber Kalesi’nin zirvesine kadar davul-zurna eşliğinde sürdü.

Kandiber Kalesine Kaymakamımız Sayın Fikret Zaman öncülüğünde çıkan protokol üyeleri ve diğer katılımcılar, kalenin zirvesinde belediyemizin anons sistemi aracılığıyla ilçemizdeki tüm vatandaşlarla aynı anda saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı ve Gençlik Marşını okudu.

Gençler ile birlikte Kandiber Kalesi’ne çıkan yediden yetmişe katılımcılar ellerinde taşıdıkları bayraklar ve okudukları marşlarla Atatürk’e olan şükran ve minnet duygularını haykırdı.
 
İlk defa tarihi Kandiber Kalesi’nde yapılan kutlama hem katılımcıların hem de vatandaşlarımızın büyük beğenisini topladı.