23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Ada Spor Tesislerinde düzenlenen törenlerle kutlandı.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemizde öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen törenlerle kutlandı. Hükümet Konağı Meydanı´nda Atatürk Anıtı´na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin anıta sunumu ile başlayan kutlamalar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Ada Spor Tesislerinde düzenlenen program ile devam etti. Burada düzenlenen etkinliğe Osmancık Kaymakamı Sayın Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Askerlik Şube Başkanı Murat Demir, dair amirleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan bayram töreni, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel´in konuşmasının ardından, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, anasınıfı öğrencilerinin gösterisi, damat halayı, halk oyunları ve Kafkas halk oyunları, savunma korunma oyunu gösterileri izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Programda aileler çocuklarını ilgi ile izlerken,  etkinlikler ödül töreni ve tören geçişi ise sona erdi.